Tousle Crows
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tousle Crows

The LARP clan
 
ИндексГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Аптеката на Шамана

Go down 
АвторСъобщение
Верена
Сивопер
Верена


Female Брой мнения : 8
Age : 37
Местожителство : BG
Registration date : 21.04.2008

Аптеката на Шамана Empty
ПисанеЗаглавие: Аптеката на Шамана   Аптеката на Шамана Icon_minitimeВто Апр 22, 2008 12:57 am

И така, понеже "При Шамана" е моето място, първата тема, която пускам аз, е за билките и тяхната употреба! Ще съм благодарна за всяка полезна информация, която пуснете.

Аз започвам с едни прости чайове:
В 500 мл кипнала вода пускам две щипки (или една пълна супена лъжица) мащерка и една щипка риган. По принцип правя чайовете силни, за това го оставям още няколко секунди да си покипи. А ако искате да го направите по-лек сваляте чая от огъня веднага след като сте добавили билките и е нужно просто да го захлупите, за да се запари. Този чай правя, когато усетя, че се разболявам и ме е отървавал от употребата на лекарства, когато мозъкът ми се е опитвал да ми изтече през носа и се счупвам от кихане! С мед и лимон е голяма подкрепа на имунната система Wink !
Ако добавя в кипналата вода към тези белки и малко маточина се получава чай за успокоение на нервите, а ако сложа жълт кантарион - за болка в стомаха!
Всичко е изпитано лично и наистина върши работа.
Няма по-хубаво нещо от това да седнеш на измръзналия си задник след дълъг уморителен поход или тежки битки и да изпиеш един силен горещ чай с (или без) ром и мед. Можеш да си сигурен, че вероятността да настинеш на следващия ден е значително по-малка!
Върнете се в началото Go down
http://larp-bg.org
 
Аптеката на Шамана
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Tousle Crows :: Л.А.Р.П. :: При Шамана-
Идете на: